Alpha Team - Polska Społeczność Multigamingowa - Battlefield V, CS:GO, Apex Legends i nie tylko
Rangi w klanie - objaśnienie - Wersja do druku

+- Alpha Team - Polska Społeczność Multigamingowa - Battlefield V, CS:GO, Apex Legends i nie tylko (http://alpha-team.eu)
+-- Dział: Klan (http://alpha-team.eu/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ogłoszenia (http://alpha-team.eu/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Rangi w klanie - objaśnienie (/showthread.php?tid=327)Rangi w klanie - objaśnienie - Bansuj - 15.04.2018

Na forum funkcjonuje system rang i awansów. Każdy użytkownik forum posiada jedną rangę główną (Clan Leader, Section Captain, Member, Casual, Rekrut, Veteran, Friend lub User) wraz z Levelem (Poziom od 0 do 22) wyświetlonym przy niej. Dodatkowo rozdawane są ikonki gier widoczne poniżej, zależnie od przynależności do sekcji i gier w które dana osoba gra z klanem.


[Obrazek: rangi.png]


Rangi główne i ikonki gier nadawane są jedynie przez Liderów klanu (też na prośbę Section Captaina). Nie licząc grupy User, przyznawanej automatycznie od razu po aktywacji zarejestrowanego na forum konta. Natomiast Level rośnie wraz z ilością napisanych postów.Rangi główne:


Clan Leader - Szef wszystkich szefów. Bezapelacyjny przewodniczący, główny zarządca klanu. Ma ostatnie zdanie we wszystkim co dzieje się w klanie, a jego decyzje są niepodważalne.
Atrybuty: Clan Leader może wszystko.

Section Captain - Zarządca sekcji. Każda większa sekcja musi mieć swojego Kapitana, który ją prowadzi i nadzoruje jej działanie, organizuje skład, moderuje forum i Discorda. Memberzy, Casuale i Rekruci zobowiązani są dostosowywać się do poleceń SC. Więcej o obowiązkach Kapitana TUTAJ.
Atrybuty: Wszystko to co niższe rangi + Podejmowanie końcowych decyzji ws. rekrutacji nowych osób do swojej sekcji, prawo do nadawania (jak i zabierania) rang Rekrut/Casual/Member, moderacja Discorda i forumowego działu swojej sekcji, dostęp do korzystania z kanału głosowego Office.

Member - Rangę tą otrzymują członkowie sekcji eSportowej oraz wyjątkowo zaangażowani gracze pozostałych sekcji. Member to członek wąskiego grona naszych najbardziej sumiennych stałych graczy, swoim zachowaniem będący przykładem dla reszty. Każda aktywna, regularnie grająca z nami przez dłuższy czas i udzielająca się osoba ma szansę zostania Memberem. Jednak to nie oznacza że może spocząć na laurach po otrzymaniu rangi - każdy Member nie grający aktywnie w żadnej sekcji AT i nie odwiedzający forum i Discorda może ją utracić w przypadku zbyt długiej nieusprawiedliwionej nieobecności. Memberzy muszą być na bieżąco ze wszystkim co dzieje się na Discordzie i na forum.
Atrybuty: Wszystko to co niższe rangi + Wstęp na eSportowe treningi danej sekcji, dostęp do kanałów tekstowych #only-for-at oraz #members-only i prywatnych głosowych AT (Members) na Discordzie.

Casual - Osoba będąca z nami przede wszystkim po to, aby czerpać większą przyjemność z gry w ekipie, wtedy kiedy akurat ma na to chęć i czas. Casuale to gracze spełniający podstawowe założenia klanu, odwiedzający Discorda i klanowe forum przynajmniej raz na jakiś czas. Klanowicze z rangą Casual nie są zobowiązani do niczego poza tym. Wyjątkowo aktywni i zaangażowani Casuale mają zawsze szansę na awans do rangi Member.
Atrybuty: Prawo do głosu w sprawach klanowych i rekrutacyjnych, wstęp na eSportowe treningi za zgodą CL/SC, dostęp do kanału tekstowego #only-for-at na Discordzie, dostęp do działu ONLY FOR AT danej gry na forum, możliwość posiadania ikonek gier na forum.

Rekrut - Gracz starający się o dołączenie do sekcji i otrzymanie rangi Member lub Casual w niej.
Atrybuty: Wstęp na eSportowe treningi sekcji do której kandyduje (w przypadku ubiegania się o status Membera) i dostęp do prywatnych kanałów głosowych AT.


Veteran - Stary wyjadacz. Ranga Veteran to uhonorowanie naszych wieloletnich zasłużonych klanowiczów, którzy przyczynili się do rozwoju Alpha Team i pomogli klanowi w przeszłości, lecz nie grają już aktywnie z nami.

Friend - Przyjaciel klanu. Rangą tą zostają odznaczone znajome nam osoby będące blisko AT oraz byli Memberzy którzy dali klanowi coś od siebie.

User - Zwykły użytkownik. Ranga nadawana automatycznie podczas rejestracji.


Brak aktywności grozi degradacją.
Tabela poziomów na forum:

[Obrazek: leveltable.png]

Po przekroczeniu widocznej wyżej liczby napisanych postów na forum Level użytkownika wzrasta automatycznie (proces nadania nowego Levelu może czasem chwilę potrwać i nie być widoczny od razu).Dostępne ikonki gier:

[Obrazek: game_csgo.png]
Counter Strike: Global Offensive

[Obrazek: game_bfv.png]
Battlefield V

[Obrazek: game_apex.png]
Apex Legends

[Obrazek: game_pubg.png]
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDSJeśli będą jakieś pytania bądź problemy, zachęcam do skontaktowania się ze mną.

Pozdro! bansuje